קורס לימודי קריינות

קורס קריינות, מיועד עבור אנשים שאוהבים לקרוא ולהקריא טקסטים מגוונים בפני קהל במקומות שונים או בפני קהל שאינו נראה כמו למשל קריינות ברדיו או בטלוויזיה. הביקוש לקריינות הוא גדול במיוחד עבור קריינים צעירים. מדי יום יש ערוצי רדיו נוספים. לקריינים, קל למצוא עבודה גם בתחום הדיבוב, כמו דיבוב סרטים וסדרות טלוויזיה, ראו סרטים דוקומנטריים, בפרסומות ועוד. מי שמעוניין לעבור קורס קריינות יהיה חייב לעבור מבחן קול וראיון התאמה עבור לימודים אלה. ביו התכנים והמסלולים הנלמדים בקורס קריינות, ילמדו הנושאים הבאים: דקדוק ולשון, דיקציה, ניסוח מדויק, מנגנון הדיבור, פיתוח קול ועוד. התלמידים לומדים להכיר את אולפן הרדיו, מתרגלים את אופן הדיבור למיקרופון, ובונים תיק עבודות ווקאלי שילווה אותם בתחילת דרכם בחיפוש עבודה בתחום הקריינות. היום התחום המוכר יותר הוא קריינות לאינטרנט, ושה המקום הטוב ביותר לרכוש ניסיון ופרקטיקה, לפני שעוברים לעבוד כקרייני רדיו או קריינות עבור טלוויזיה.

כמה זמן אורך קורס קריינות?

ניתן ללמוד קורס קריינות בקורסים שנמשכים 60 שעות ובמפגשים בני 3 שעות כל אחד. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע ובשעות אחר הצהריים או הערב. יש הרבה סוגים של קריינות שניתן ללמוד אותה במהלך הקורס לקריינות כמו למשל: קריינות חדשות, קריינות של תכנית בידור, קריינות של סרטים דוקומנטריים ועוד. מטרת לימודי הקריינות הינה להעניק לסטודנט את הכלים הדרושים שיוכל בתום לימודי הקריינות להתחיל להשתלב בקריינות. מקצוע קריינות חדשות הוא הכי קשה, ועל מנת להתקבל לקריינות זו יש להתמקצע בקורס קריינות ולהתנסות בלימודים מעשיים ממיטב קרייני הטלוויזיה והרדיו המעבירים שיעורים אלה.

היכן לומדים קריינות?

יכמו בלימודים אקדמאיים אחרים, סוג המכללה בה תלמד קורס קריינות הינו נחשב וחשוב ללמוד במקום נכון. מכללת גבע, היא מהוותיקות ביותר ללימודי קריינות והתקשורת בכלל. למכללת גבע יש ניסיון וותק של יותר משלושים שנה. במכללת גבע, לומדים מקצועות נוספים כמו עריכה ממוחשבת, דוברות, יחסי ציבור, משחק לפני מצלמה ועוד, כל הקורסים הללו מוכרים כגמול השתלמות. מכללת גבע, שומרת על רמה גבוהה. רוב הקריינים המפורסמים בארץ הם בוגרי אולפני גבע והידועים שבהם הם: דידי הררי, אושרת קוטלר, אורנה גבאי, ישראל קטורזה ועוד רבים מוכרים אחרים.

           ליצירת קשר לחץ  כאן

ייעוץ והכוונה למצטיינים.
הקורס מוכר כגמול השתלמות.