קורס לימודי קריינות מקצועית

עבודת הקריינות אולי נראית למרביתנו פשוטה, מקבלים טקסט, וקוראים אותו מול המיקרופון באולפן אקוסטי. העניין לעומת זאת, אינו פשוט כפי שהוא נראה. ראשית, חייב להיות לקריין קול רדיופוני שהוא משהו מולד ובלעדיו לא ניתן להיות קריין. ניתן ללמוד להשתמש בקול הרדיופוני בצורות שונות ושיפור באמצעות דיקציה ונשימות נכונות, ממש כמו בלימודי פיתוח קול, שאגב, גם את זה לומדים בלימודי הקריינות. הדיקציה, היא הדרך בה הוגים את האותיות ואינטונציה היא הדרך בה אנו מבטאים את המילים. שימוש נכון בכלים הללו, יוצרת הגייה מושלמת של האותיות.

אילו תכונות חייבים להיות למועמדים ללימודי קריינות מקצועית?

בקורס, לומדים כיצד ניתן להעביר בצורה המקסימלית והברורה את המסר. השיעורים הנלמדים בקורס לקריינות מקצועית כוללים מגוון רחב של נושאים כמו למשל: ניסוח תקין של משפטים, הגיית מילים נכונה, שליטה מוחלטת בקול, דיקציה ואינטונציה, כללים של התנהגות בזמן השידור, פיתוח קול וכאמור גם נשימה נכונה. נדרש כישרון טבעי , ביטחון עצמי ויכולת עמידה בפני קהל, הבנה של הטקסטים. על הקריין להיות בקיא בקריינות ולקרוא טקסטים באופן שוטף וברור. יכולת אלתור טבעית ואפילו כושר משחק הם חלק מן התכונות שמחייבות תלמידים המעוניינים ללמוד ולהצליח בקורס הקריינות. כאשר לומדים קורס קריינות מקצועי אצל טובי הקריינים בארץ, ישנם טיפים שונים וחשובים המועברים באמצעות המורים שהם קריינים מקצועיים מזה שנים וכדאי לשים לב אליהם. אחד הטיפים הידועים הוא מה למשל ניתן לעשות אם יש הרבה רוק באמצע המשפט או אם נגמר לקריין האוויר באמצע, לימוד טכניקות של נשימה נכונה ועוד טיפים יילמדו במהלך הקורס לקריינות מקצועית.

איפה ניתן ללמוד קריינות מקצועית ?

ילימודי קריינות מקצועית ניתנים הרבה פעמים במסגרת של לימודי רדיו, לימודי תקשורת, או לימודי אמנות הבמה. יש אף אולפני הקלטה מקצועיים שמבצעים הפקות שונות ונותנים קורסים בקריינות מקצועית. יש מקומות מסוימים, בהם ניתן לקחת קורס של מסלול מקוצר של שישה שיעורים בלבד לאלה שכבר יש להם ניסיון מקצועי או כבר למדו לימודי קריינות ומעוניינים ללמוד קריינות מקצועית יותר. קורס קריינות מקצועית , ניתן ללמוד במכללה הוותיקה ביותר ללימודי קריינות רדיו וטלוויזיה במכללת גבע, הקיימת כבר מעל לשלושים שנה. בוגרי המכללה הם היום הקריינים ומגישי תכניות טלוויזיה מהמפורסמים בארץ כמו: אורנה בנאי, ישראל קטורזה, דידי הררי, אושרת קוטלר ועוד הרבה.

           ליצירת קשר לחץ  כאן

ייעוץ והכוונה למצטיינים.
הקורס מוכר כגמול השתלמות.